Tubest Çöp ve Çamaşır Şutu Sistemleri: Hijyen ve Konforun Mükemmel Buluşması

Tubest çöp ve çamaşır şutu sistemleri, otellerden, hastanelere; iş merkezlerinden, AVM’lere kadar geniş bir kullanım alanında çöplerin düzenli, güvenli, hijyenik ve hızlı bir biçimde toplanması için tasarlanmıştır. Bu sistemler, katlarda veya bağımsız bölümlerde biriken çöplerin atıldığı kanalları içerir ve çeşitli modüllerden oluşur: dairesel düz modül, kapaklı modül, bitiş modülü, havalandırma tertibatı, temizleme ünitesi, otomasyon panosu, giyotin kapağı, sabitleme ekipmanları gibi.

En alt kısmında çöplerin toplanması ve nakledilmesini sağlayan konteynerler, en üst kısmında ise havalandırma kanalı ve şapka veya çatı fanı bulunur. Tubest çöp şutu sistemlerinin yapımında TS 2166’nın kurallarına uyulur.

Bu yenilikçi sistem, atıkları ayrıştırarak toplamak için kullanılan Seperatör sistemiyle donatılmıştır. Seperatör sayesinde atıklar metal, kağıt gibi sınıflandırılarak ayrı atık kutularına atılır ve geri dönüşümü olan atıklar işlendikten sonra tekrar kullanılabilir hale gelir. Bu sayede hem yerden tasarruf sağlanır hem de ek çöp bacalarının masrafından kaçınılır.

Çöp baca sisteminde, atıkların türüne göre ayrılmalarını sağlayan düğmeler bulunur. Seperatör, uygun atık kutusuna yönlendirildikten sonra atık kapağı açılır ve atık atılır. Bu sayede atığın istenilen atık kutusuna ulaşması sağlanır.

Tubest çöp ve çamaşır şutu sistemleri, yüzeyi düzgün, su emmeyen, ateşe dayanıklı ve korozyona uğramayan paslanmaz çelik malzemeden imal edilir. Ayrıca, baca içini temizlemek için baca temizleme(yıkama) tertibatı bulunur ve gürültünün önlenmesi için bina değme noktalarında uygun önlemler alınır.

Bu sistemler, dairelerden tek tek çöp toplama gereksinimini ortadan kaldırarak hijyen, hız, kolaylık, sağlık, güven, estetik ve yaşam konforunu artırır.

Tubest çöp ve çamaşır şutu sistemleriyle, hijyen ve konforun mükemmel birleşimini deneyimleyin!