Tubest Kendi Kendini Taşıyan Baca Sistemleri: Güvenilirlik ve Esneklik

Tubest, baca sistemleri alanında uzun yıllara dayanan deneyimiyle bilinen bir markadır. Tubest kendi kendini taşıyan baca sistemleri, bina duvarı ile baca arasında 1 metreden fazla mesafe bulunan endüstriyel tesisler, fabrikalar, santraller, arıtma tesisleri ve toplu konutlar gibi uygulamalarda tercih edilen bir baca tipidir. Bu sistemler, zeminden ankrajlı ve hiçbir yere dayanmadan inşa edilen serbest duran baca sistemleridir.

Kendi kendini taşıyan baca sistemleri, H0 (sıfır) sızdırmazlık sınıfına uygun flanşlı veya komple kaynaklı olarak imal edilebilir. İç cidar ısıl şartlara göre taş yünü veya seramik yünü esaslı izolasyon ile kaplanabilir ve içerisinden geçen baca gazının sıcaklığının dış ortama iletilmemesi sağlanır. Bu sayede yoğuşma düşük, baca verimliliği yüksektir.

Taşıyıcı dış cidar genellikle St serisi siyah sac malzemeden imal edilir ve atmosfer şartlarından korumak için özel boya uygulaması veya paslanmaz çelik giydirme yapılabilmektedir. Sistem, 1000°C sıcaklığa kadar, ıslak (W) veya kuru (D) çalışma koşullarında kullanılabilir.

Tubest kendi kendini taşıyan baca sistemleri, doğalgaz, LPG, fuel oil, katı yakıt veya biyoyakıt yakan ısıtma sistemlerinden, kojenerasyon, jeneratör ve türbin sistemlerine; endüstriyel tesislerde proses gazı egzos sistemlerine kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.

Bu sistemler, farklı yakıt türlerinde standartlara uygun kullanım, hızlı ve kolay montaj, ve fabrikasyon ve endüstriyel çözümler gibi avantajlar sunar.

Tubest kendi kendini taşıyan baca sistemleriyle, güvenilirlik ve esnekliğin mükemmel birleşimini deneyimleyin!